Impressum


La Glista da las tradiziuns vivas en Svizra è vegnida realisada en ina collavuraziun da l’Uffizi federal da cultura, dals uffizis chantunals da cultura, da la Cumissiun svizra da l’UNESCO, da numerus experts e da persunas e societads che tgiran il patrimoni cultural immaterial.
A quest project han collavurà (cun indicaziun da la perioda deditgada al project):

Auturas ed auturs, redacturas e redacturs, expertas ed experts

Elisabeth Abgottspon (ZH 2011-12), Thomas Antonietti (VS 2010-12), Sigi Aulbach (CH 2011-12), Brigitte Bachmann-Geiser (CH 2012), Martine Bally (CH 2011-12), Annalisa Beltrami, Commission suisse pour l'UNESCO (CH 2010-12), Gérald Berger (FR 2010-12), Bruno Bless-Lucca (SG 2011-12), Iris Blum (AR 2011-12), Alessandra Bobbià (TI 2011), Patrice Borcard (FR 2010-12), Moritz Boschung (FR 2010-12), Hans Büchler (SG 2011-12), Denis Buchs (FR 2011), Marc-Antoine Camp (CH 2010-12), Suzanne Chappaz (VS 2011), Silvia Conzett (GR 2011-12), Sabine Courriel (VS 2011), Julia Dao (CH 2012), Gérard Dayer (VS 2011), Fabienne Défayes (VS 2011), Silvia Delorenzi-Schenkel (CH 2012), Ariane Devanthéry (VD 2010-12), Franziska Ebneter Kast (AI 2011-12), Claudia Emmenegger (CH 2010-12), Francine Evéquoz (CH 2012), Thomas Fuchs (AR 2011-12), Heinrich Füllemann (CH 2011-12), Franka Grosse (CH 2012), Daniel Grütter (SH 2011-12), Gitta Hassler (SG 2011-2012), Hans Hürlemann (AR 2011-12), Roland Inauen (AI 2011-12), Karin Janz (AG-SO 2010-2012), Magali Jenny (FR 2010-12), Anton Jungo (FR 2010-12), Ursula Karbacher (SG 2011-12), Isabel Koellreuter (BS-BL 2010-12), Birgit Langenegger (AI-AR-SG-TG 2010-12), Joe Manser (AI-AR-SG 2011-12), Cornelia Meyer (ZH 2012), Roger Monnat (JU 2011), Michele Moretti (TI 2011), Venanz Nobel (CH 2011-12), Martina Obrecht (TG 2011-12), Arthur Oehler (AI-AR 2011-12), Jean-Henry Papilloud (VS 2011), Charly Rey (VS 2011), Sabine Rey (VS 2011), Fanny Richard (NE 2011), Kira von Rickenbach (AG-SO 2011), Katrin Rieder (BE 2010-12), Marius Risi (LU-UR-SZ-OW-NW-ZG 2010-12), Anne Philipona Romanens (FR 2010-12), Miriam Rorato (ZH 2011-2012), Ernst Roth (FR 2011), Samuel Sandoz (FR 2010), Olivier Schinz (GE 2010-12), Franziska Schürch (BS-BL 2010-12), Alois Senti (SG 2011-12), Blanka Šiška (CH 2011-12), Heinrich Speich (GL 2011-12), Jean Steinauer (FR 2010-12), David Vitali (CH 2010-12), Madeleine Viviani, Commission suisse pour l'UNESCO (CH 2010-11), Oliver Washington (CH 2011-12).

Incumbensads dals chantuns per quest project

Aargau
Karin Janz, André Schluchter, Hans Joerg Zumsteg
Appenzell Ausserrhoden
Margrit Bürer, Birgit Langenegger
Appenzell Innerrhoden
Roland Inauen, Birgit Langenegger
Basel-Landschaft
Bernadette Hauert, Kiki Lutz, Niggi Ullrich
Basel-Stadt
Bernadette Hauert, Kiki Lutz, Jeannette Voirol
Bern
Katrin Rieder, Michel Wyss
Fribourg
Gérald Berger, Isabelle Raboud-Schüle
Genève
Marcus Gentinetta, Nadia Keckeis
Glarus
Birgit Langenegger, Fritz Rigendinger, Heinrich Speich
Grischun
Silvia Conzett, Armon Fontana, Birgit Langenegger
Jura
Michel Hauser
Luzern
Daniel Huber, Marius Risi
Neuchâtel
Zsuzsanna Béri, Thierry Christ
Nidwalden
Marius Risi, Nathalie Unternährer
Obwalden
Marius Risi, Christian Sidler
Schaffhausen
Daniel Grütter, Roland E. Hofer, Birgit Langenegger 
Solothurn
Karin Janz, André Schluchter, Hans Joerg Zumsteg
Schwyz
Rebekka Fässler, Franz-Xaver Risi, Marius Risi
St. Gallen
Eduard Hartmann, Birgit Langenegger
Ticino
Giovanna Ceccarelli, Franco Lurà
Thurgau
Birgit Langenegger, René Munz
Uri
Marius Risi, Josef Schuler
Valais
Thomas Antonietti, Jacques Cordonier
Vaud
Ariane Devanthéry, Sophie Donche-Gay
Zürich
Elisabeth Abgottspon, Birgit Langenegger, Susanna Tanner
Zug
Marius Risi, Tanja Vogel

Gruppa da gestiun

Zsuzsanna Béri (Service des affaires culturelles NE), Marc-Antoine Camp (Coordinaziun generala, Hochschule Luzern), Giovanna Ceccarelli (Centro di dialettologia e di etnografia), Diego Gradis (Commission Suisse pour l'UNESCO), Florence Graezer Bideau (Ecole polytechnique fédérale de Lausanne), Roland Inauen (Kulturamt AI), Adrian Knüsel (Kurszentrum Ballenberg), Walter Leimgruber (Universität Basel), Danielle Nanchen (Pro Helvetia), Christian Sidler (Abteilung Kultur OW), David Vitali (Coordinaziun generala, Uffizi federal da cultura), Hans Joerg Zumsteg (Aargauer Kuratorium)

Concepziun grafica ed internet

Reflector Visuelle Gestaltung (project)
Lorenz Kilchenmann (project, Hochschule Luzern)
Lorenz Tschopp
Dienst Webtechnologien (Uffizi federal da cultura e Biblioteca naziunala svizra)
SEITENBAU GmbH Konstanz
Fonoteca naziunala svizra
Bundesamt für Informatik und Telekommunikation

Translaziuns

Translaziun (Uffizi federal da cultura)
Servetschs linguistics (Departament federal da l'intern)
Servetschs linguistics centrals, Secziun da terminologia (Chanzlia federala)
Chanzlia chantunala dal Grischun
Transit TXT SA

Coordinaziun generala

Uffizi federal da cultura
Hochschule Luzern

Engraziament

Mauro Bagnaschi, Thomas Betz, Nadia Caduff, Jean-Paul Clerc, Gilles Cuenat, Julia Dao, Monica Doessegger, Nicole Fiore, Simona Ferraro, Susanne Goldschmid, Denise Hofer, Peter Hiltbrunner, Fabian Huonder, Jürg Inauen, Claudine Kehrli, Verena Latscha, Martin Mengele, Beatrice Mettraux, Flavia Molinari, Matthias Müller, Thomas Musgrove, Monica Nolli, Cristina Nivini, Jenny Nunn, Mark O'Neil, Caterina Palella, Peider Andri Parli, Muriel Pfaehler, Ursina Saluz, Alessia Schiavon, Elaine Sheerin, Anita Sterchi, Annie Urselli, Rico Valär, Andreas Weder, Anne Weibel, Armin Zürcher.